Regisztráció, határidők - Grund 2015. augusztus 26-30.
Kérünk, igyekezz a regisztrációs időszakok ELEJÉRE megérkezni, mert a programunk nagyon feszes, és nem szeretnénk, ha lemaradnál az előadásokról!
2015. augusztus 26. (szerda)
16.00-17:00 - önkéntesek és segítők regisztrációja
17.00-18.30 - regisztráció
21.45-22.00 - az este érkezőknek
2015. augusztus 27. (csütörtök)
13.30-14.00 - a műhelyek előtt
21.45-22.00 - az esti program után
2015. augusztus 28. (péntek)
13.30-14.00 - a műhelyek előtt
21.45-22.00 - az esti program után
2015. augusztus 29. (szombat)
13.30-14.00 - a műhelyek előtt
Regisztráció (karszalag) nélkül nem tartózkodhat senki a GRUND-on!
Regisztrálnia mindenkinek kell, aki a Diáktábor területén tartózkodik, és a GRUND-hoz tartozik. Erre azért van szükség, mert egyrészt a GRUND szervezésének költségei az összes táborozót – így a csak egy napra érkezőt is – érintik, másfelől a karszalag segítségével tudjuk kiszűrni, hogy ki az, aki nem tartozik a Táborhoz.
A jelentkezési határidő augusztus 10-én lezárult.
Ha kérdésed van, írj a mekdsziroda(kukac)gmail.com-ra!
Early bird kedvezményes jelentkezés július 3. - július 13-ig!
Normál jelentkezés: július 14. - augusztus 7.
Fizetési határidő: augusztus 7.
Csak előzetes regisztrációval és a teljes részvételi díj átutalásával (+ helyszíni bejelentkezéssel) lehet részt venni a Grund programján.
Ha mégsem jössz, augusztus 21-ig írj nekünk a mekdsziroda(kukac)gmail.com címre, és visszaadjuk a befizetett részvételi díjad 90%-át. Ebben az esetben a szállásfoglalásodat még vissza tudjuk mondani, így ez a költség nem terheli a MEKDSz-t. Sajnos ezután nincs lehetőség az összeg visszautalására.
Program - Műhelyek - JELENTKEZÉS - Gyakran Ismételt Kérdések - Regisztráció, határidők
Pénzügyek - SZÉP kártya - Helyszín - Mit hozzak magammal? - Facebook
Mit hozzak magammal? - Grund 2015. augusztus 26-20.
- fürdőruhát! (ne feledd, a szomszédban van a strandfürdő!)
- tornacipőt, "játszós ruhát" (a helyszín biztosít sportszeközöket: foci-, kosár- és röplabda, pingpong, tollas)
- szúnyogriasztót (közel a víz, sok a szúnyog!)
- Bibliát, tollat (jegyzetfüzetet biztosítunk)
- zseb vagy biciklilámpát (az esti lámpacsatához)
- meleg ruhát (az esték hűvösek lehetnek)
- gitárt vagy más hordozható hangszert (ha szeretnél egy spontán dicsőítést délután vagy este)
- édességet, kekszet, vizet/kulacsot (az előadások szünetére)
- bögrét vagy poharat (az esti teaházhoz - ha nem hozol, a regisztrációnál kölcsönözhetsz egyet!)
- társasjátékot is hozhatsz (mert előfordulhat, hogy a délutáni szabadidős programokat elmossa az eső)
- pénzt (a fürdőhöz, könyvasztalhoz, kávéhoz, fagyihoz, adományokhoz - a diák résztvevők támogatására, ill. a vasárnapi adakozáshoz)
Gy.I.K. - Grund 2015. augusztus 26-30.
Augusztus 8-án hajnalban próbáltam jelentkezni, de már nem működött a link. Mi a teendőm ebben az esetben?
Azért nem működik a link, mert a jelentkezési határidő augusztus 7-én éjfélkor lejárt, és a szoftver a határidő napján éjfélkor automatikusan lezárja a rendszert. Ez azt jelenti, hogy már nem tudunk több jelentkezést fogadni semmilyen más módon sem (telefon, e-mail stb.).
A helyszínen szeretném befizetni a részvételi díjamat. Erre is van lehetőségem?
Nem. A részvétel feltételei az előzetes regisztráció és a teljes részvételi díj átutalása a határidőig, azaz augusztus 7-ig. (Erről bővebben ITT olvashatsz.)
Ha csak beugranék egy napra, akkor ugye nem kell regisztrálnom?
Regisztrálni mindenkinek kell, aki a Diáktábor területén tartózkodik, és a GRUND-hoz tartozik.
Erre azért van szükség, mert egyrészt a GRUND szervezésének költségei az összes táborozót – így a csak egy napra érkezőt is – érintik, másfelől a karszalag segítségével tudjuk kiszűrni, hogy ki az, aki nem tartozik a Táborhoz. (Részleteket ITT olvashatsz.)
Szállást és/vagy étkezést nem kérek. Akkor is kell regisztálnom?
Igen. Regisztráció (karszalag) nélkül nem tartózkodhat senki a GRUND-on.
Ha semmilyen szolgáltatást nem kérsz, de meglátogatnál minket (pl. szeretnél részt venni a péntek esti munkatársi búcsún), akkor is regisztrálj a jelentkezési felületen. A regisztrációs díj 1000 Ft, melyet átutalással vagy a helyszínen tudsz befizetni (a rendszer 0 Ft-ot ír majd fizetendő összegnek, de erről ne feledkezz meg!).
Ha mégsem jövök a táborba, át tudom ruházni a regisztrációmat?
Nem. A regisztráció nem átruházható. Mindenkinek személyesen, külön kell regisztrálnia. A lemondás feltételeit pedig ITT találod.
Kaphatok-e számlát a részvételemről?
A MEKDSZ számlát nem, csak nyugtát tud adni. A Diáktábor tud számlát adni azoknak, akik SZÉP kártyával fizetnek, viszont a számlát csak a SZÉP kártya tulajdonosának nevére tudják kiállítani. Ha szeretnél számlát a saját (vagyis a kártyabirtokos nevére), mindenképp jelezd a mekdsziroda(kukac)gmail.com-on. (A SZÉP-kártyás fizetésről ITT olvashatsz.)
A szobák nem koedukáltak, de a házaspárommal szeretnék egy szobában lenni. Mit tegyek?
A szállás jellegéből adódóan (8-12 fős szobák) a házaspároknak sajnos nem tudjuk biztosítani a közös elhelyezést.
Szeretném hozni a gyerekemet is. Ez megodlható?
Bár nagyon szeretjük a MEKDSz-es babákat :), a szállás jellegéből adódóan (8-12 fős szobák) sajnos a családoknak sem tudjuk biztosítani a közös elhelyezést.
Még nem kaptam értesítést arról, hogy kapok-e támogatást. Mit tegyek?
Kérjük várj türelemmel, mindenkit értesíteni fogunk ímélben a jelentkezés lezárása után!
Ha további kérdésed van a GRUND-dal kapcsolatban, a választ először a honlapon keresd, valószínűleg meg fogod találni! :) Ha mégsem, akkor írj a mekdsziroda(kukac)gmail.com-ra.
Megértésedet kérjük, és köszönjük!
Program - Műhelyek - JELENTKEZÉS - Gyakran Ismételt Kérdések - Regisztráció, határidők
Pénzügyek - SZÉP kártya - Helyszín - Mit hozzak magammal? - Facebook
Műhelyek GRUND 2015. augusztus 26-30.
Kérünk, a műhelyek kiválasztásánál az alábbiakat vedd figyelembe:
- A műhelyeket a jelentkezésnél, előre kell kiválasztanod.
- Átjárni nem lehet egyes műhelyek között, mivel a műfaj lényege, hogy egy bizonyos témában mélyüljön el a résztvevő.
- A műhelyek létszámkorlátja nem változtatható. Egyes műhelyekre kevesebb helyet hirdettünk meg, mivel ezek intenzív önálló és/vagy csoportmunkát is tartalmaznak, illetve fontos a csoportdinamika alakulása szempontjából is, hogy a résztvevők összetétele stabil legyen.
- A "Nyitott műhelyekre" bármilyen részvételi konstrukcióval jelentkezhetsz. Tehát ha csak bizonyos napokra vagy teljes időre jössz akkor választhatsz Nyitott műhelyt.
- A "Zárt műhelyekre" csak és kizárólag azok jelentkezhetnek, akik a tábor teljes időtartamára regisztráltak.
Műhelytartó |
Cím és Leírás |
Dr. Szalai András Bemutatkozás:
|
CULTURE - fitnessz Nyitott műhely: a részidős és teljes idős jelentkezőknek Létszám: 40 fő
A műhely jellemzően a délelőtti előadásokra épül, azokat a témákat viszi tovább, mélyíti el - avagy válasz a kihívásokra
|
Végh Noémi, Tatai Klára
Bemutatkozás: Végh Noémi vagyok, egy villamosmérnök felesége, 3 nagyfiú anyukája, a MEKDSZ lelkigondozója, pszichológus hallgató, szomatodrámás és családterápiás képzettséggel. A „hívő” körökben pszichológiai érdeklődésem vált ki gyanakvást, a pszichológus közegben pedig imatapasztalataim, és enyhén karizmatikus szemléletem. Jómagam is több féle önismereti folyamatban vettem és veszek részt, több felekezet gyakorlatát ismertem meg közelebbről, és nagyon vágyom arra, kicsit missziómnak is tekintem, hogy segíthessek megtalálni azoknak a segítség legmegfelelőbb módját ebben a nagy spirituális és pszichológiai segítséget kínáló kavalkádban, akik elakadtak, és nem érzik az élő víz folyamait áradni lelkükből, vagy egyszerűen csak többre vágynának. Tatai Klára vagyok. Egy férjem, két fiam, egy menyem és egy unokám van:). Eredetileg a számok területén képződtem és dolgozom munkám egy részében. Többek között a MEKDSZ pénzügyeit és számvitelét igazgatom. Időközben váltam teológussá, mentálhigiénés szakemberré, bibliodráma vezetővé. Jelenleg pszichodramatistaként képződöm. Szeptembertől a MEKDSZ lelkigondozója is leszek. Engem az önismeret közelebb vitt Istenhez, és “sallang-mentessé” tette a Vele való kapcsolatomat.
|
Spirituális önismeret: A boldogság útjai Zárt műhely: csak a teljes idős résztvevők számára Létszám: 12 fő
„Krisztus azt kívánja, hogy szembesüljünk a valósággal, (…) hogy ne képmutatók, hanem újjászületettek legyünk. Nem leszünk tökéletesek, de lehet, hogy mélyebben tudunk majd szeretni, hiszen sokkal inkább megismerjük Isten szeretetét.” (Crabb, Mélybenéző, 34.o.) Minél többet ismerek a lélek tudományából, annál ragyogóbbnak élem meg a teremtés csodáját, és annál jobban elcsodálkozom rajta, milyen alázatos is a mi Alkotónk. Valóban „görögnek göröggé” lett, és „mindennek mindenné”. A műhelyen a célom az, hogy amennyire eddigi tapasztalataim engedik, megpróbáljunk rendet teremteni a pszichológia csoportos és egyéni terápiás módszerei között, és a spirituális lehetőségekben, a felekezetek gyakorlataiban, megértsük, melyik, mikor, mire jó. Bízom benne, hogy felfedezzük, megérezzük, az alapvetően magukat nem kereszténynek valló közegekben és módszerekben is megjelenhet a mi Urunk álruhában, beteljesítve ígéretét: „veled vagyok”, „nem hagylak árván”. Szeretném, ha áttekintenénk hívő életünk zsákutcáit is (pl.: „csak imádkozni kell, többet olvasni a Bibliát, és minden rendbe jön”), melyek talán épp kizárólagosságukkal, törvényességükkel tartanak benne bennünket nagy magányunkban, és nem értjük, miért is nem ér el hozzánk a kegyelem. Szeretnék teret adni a beszélgetésnek, saját kérdéseink, elakadásaink megfogalmazásának. A műhely harmadik, időben kibővített napján (3,5 óra) bibliodrámán vennénk részt mindannyian Tatai Klárával, ahol élőben is megpróbálhatnánk, vajon átélhetővé válik-e Isten jelenléte valamilyen módon számunkra egy csoportos önismereti élmény során. Olyanokat várok, akik kíváncsiak, hogyan fonódhat össze az istenismeret és az önismeret, és mernek azzal a merész gondolattal jelen lenni a szemináriumon, hogy elképzelhető, hogy Isten valóban minden mindenekben, és semmi nincs rajta kívül. |
Kovács Endre (Endi) Bemutatkozás:
|
Tükör a múltból - hogyan kapcsolódhat bennünk a "természetfeletti" és a "természetes"? Nyitott műhely: a részidős és teljes idős jelentkezőknek Létszám: 35 fő
Hogyan hat rád a világ, amibe születtél, és hogyan hat rád Krisztus, akitől születtél? Mit jelent számodra a teremtett világ, illetve az ember által formált kultúra tisztelete? És miben térsz el a világtól, miben és miként nem engedsz a sodrásnak? És miért? A fenti kérdésekre elvileg elég könnyű válaszolni, nem is ott a kihívás. De mit is élünk igazán? Tükröt tarthat elénk hitbeli elődeink ismerete, azoké, akik Isten valóságának és a világ valóságának az összhangját következetesen keresték. Az ő szemszögükből nézve magunkra is jobban ráláthatunk, könnyebben észrevehetjük, hogy a „természetfeletti” és a „természetes” bennünk hogy is kapcsolódnak egymáshoz, vagy min lenne érdemes változtatni. Három műhely alkalmunkon a „tanúságtevők fellegei” közül néhány olyan embert emelünk ki, akik a közép- és a modernkorban élték az evangéliumot, azzal a céllal, hogy példájukból okulva egyre inkább megváltott és emberibb életet élhessünk ma, ebben a világban. Így fordulunk pl. Clairvaux Szent Bernáthoz a 12. és Dietrich Bonhoefferhez a 20. századból. |
Márkus Tamás Bemutatkozás: |
Dolce VITA - avagy hogyan kezeljük helyén a véleménykülönbségeket? Zárt műhely: csak a teljes idős résztvevők számára Létszám: 20 fő
Minimalizáljuk a vitát, vagy egyenesen zárkózzunk el tőle? Őrizzük meg nyugalmunkat, és békésen, de határozottan fejtsük ki mindig és minden esetben az álláspontunkat? Egyáltalán meggyőzhetők manapság az emberek? Egy, az érzelmek által dominált kultúrában lehet alapja a logikus érvekre, meggyőzésre épülő vitának? A műhely témája maga a „vita”. Ma sokat beszélünk „vita-kultúráról”; hiányoljuk és elvárjuk mások részéről – leginkább a politikában és a közéletben. Egy kis késéssel ez az elvárás megjelent a keresztyén közösségekben is. Ugyanakkor nehéz eldönteni, hogy a posztmodern világban keresztyénként milyen „vitakultúrával” képviseljük megfelelően az evangéliumot. Vajon mellőznünk kell a vita során az indulatokat, vagy éppen az őszinte, óvó szeretet, és az igazunkról való meggyőződés bizonyítéka, ha indulatosak vagyunk adott esetben egy vita során? Ez utóbbival kapcsolatban mit üzenhet számunkra a keresztyén őseink, egyházatyák és reformátorok - számos esetben ma már meghökkentőnek, durvának és bántónak tűnő - vitatkozási stílusa? Ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre keressük a válaszokat, többek között a következő szempontok figyelembevételével: a „vita” bibliai értékelése; Isten elvárása a keresztyének életére vonatkozóan – konfliktusok között élni; cél a mindenek feletti egység?; milyen képességeket kíván meg a vitakészség?; a "kompromisszum" bibliai értékelése. Mindezeken túl a műhely keretében két, ma különösen aktuális téma (homoszexualitás, halálbüntetés) kapcsán „élőben” fogunk vitatkozni, érveket és ellenérveket felsorakoztatni, azokat egymással ütköztetni.
|
Rab Fanni Bemutatkozás: Rab Fanni vagyok, keresztény leánygyermek, húg és nővér, magyar-komm.médiás. 2011 szeptemberétől aktív a MEKDSz vérkeringésében. A Szövetség felé történő elköteleződésem a Márk-projekttel kezdődött, azaz Márk evangéliumának „redizájnolásával”, amiben nemcsak hogy annyit épültem, mint Gaudí Sagrada Famíliája (1882-től mind a mai napig), hanem legjobb jó barátokat kaptam, akikkel FaCsiBe néven imacsoportot alapítottunk, melyet rendszeresen Isten tölt meg tartalommal. Ugyanezt tette velem a 2013-as Formación konferencián, és teszi egyébként a Postit! bloggal is, aminek megengedte, hogy az írója-szerkesztője legyek. Mint afféle hídember, önkéntes diák vezetőségi tagként kapcsolattartóként funkcionálok a diákok és a MEKDSz-iroda között. Nagyon szeretek közösségben lenni. Ha város, akkor az építészeti műremekek. Ha falu, akkor a határ illata és a bringázás, vízközelben kenu. Kedvencem a jázminos zöldtea, a szezámmag és a rénszarvas. |
Natúr szelet, körítés nélkül - A „misszió” Te magad vagy! Zárt műhely: csak a teljes idős résztvevők számára Létszám: 15 fő
A hideg kiráz már a „misszió” és az „evangelizáció” szó hallatán. Tudod, hogy elvileg „csinálni kéne” (ld. „Tegyetek tanítványokká…” Mt 28, 19) – de hogyan lehet ezt úgy, hogy az illető ne élje meg „térítésként”,hogy ne a saját véleményed ráerőszakolásáról legyen szó? Ezekre a kérdésekre NEM keressük a választ a műhelyen. Hogy miért? Mert a koncepció hibás. Igen, küldetésünk van, és igen, a fentebb idézett elhívás általános érvényű, tehát minden keresztényre vonatkozik. Isten azonban elsősorban nem marketingmenedzserekként tekint ránk – sokkal elképzelhetőbbnek tartom, hogy Ő azt akarja, ki-ki saját magát vigye, tegye bele abba a találkozásba, abba a beszélgetésbe, hogy a végén ne az legyen, hogy saját magunkon tettünk erőszakot… „Na jó – kérdezhetnéd –, de akkor ebbe simán bele lehet kényelmesedni, nem?” De igen. Sőt, még élvezni is lehet! Hogy hogyan? És miképp leszünk eközben „mindenkinek mindenné, hogy mindenképpen megmentsünk némelyeket? (vö. 1Kor 9,22)” Na, ezekre a kérdésekre keressük a választ a szemináriumon. Ha érdekel, csak hozd és add magad! |