Szemináriumok - Szenior Hétvége 2016

 

Spiritualitás a munkahelyen (Karrier vs. kereszténység II.) - Pásztor Zoltán

A téli táborban a karriermenedzsment eszköztárát alapul véve próbáltuk meghatározni a hívő emberek számára elérhető-ajánlott karrierutakat. Most a témát más irányból közelítjük meg: életünk nagy részét a munkahelyen, nem hívő kollégák között, számok és szabályok hálójában töltjük. Hogyan tudjuk mégis megélni közösségünket Istennel munkaidőben? James Martin jezsuita szerzetes írását követve a következő módokat vizsgáljuk meg: időt szánni Istenre és magunkra; megtalálni Istent magunk körül; etikusan élni és nem feledni a szegényeket. Oké, de hogyan?  

Pásztor Zoltán vagyok, apa és lelkészférj. Építőmérnök és közgazdász. Kisebb-nagyobb cégek munkatársa és vezetője voltam, jelenleg egy középvállalkozás ügyvezetője és egyetemen óraadó vagyok. Korábban MEDKSz-elnök, most egyházi elöljáró. A téli táborban tartott szemináriumom volt, akinek tetszett, ezért most újra elhívtak, de én inkább lépnék egyet Isten felé, veletek.


Ahogy te meséled... magadnak. - Schauermann Tamás

A szeminárium célja megmozgatni titek a saját élettörténetetekkel kapcsolatban. Feladatokon és játékokon keresztül szeretnénk rátekinteni mindarra, ami veletek megesett eddig, s ahogy ez egy történetként összeállt a fejetekben.

Akkor gyere, ha szívesen reflektálsz minderre egyénileg és csoportban is. Itt remélhetőleg lehetőséged adódik beszélgetni, alkotni s kérdéseket feltenni magadnak s azoknak, akik erre a röpke két órára melléd szegődnek.

Schauermann Tamás vagyok, Pécsett élek Mónikával és a két szép szál fiunkkal. Jelenleg grafikusként dolgozom, eredetileg tanárként végeztem s dolgoztam is egy pécsi gimnáziumban középiskolai tanárként. Az egyik fontos témám a bibliatanulmányozás, biblia magyarázat, de az idők során életpálya tanácsadóvá is váltam, egyéni és csoportos fejlesztéseket csinálok, így alapvetően fejlesztőként gondolok magamra. Mindezt többféle tartalom mentén űzöm, melyek látszólag kevésbé kapcsolódnak egymáshoz, de az egyik számomra fontos kérdés pont az, hogy hogyan tudom őket mégis úgy párbeszédre bírni, hogy valami izgalmas és egyedi szülessen közben.


Honnan tudom meg, hogy bántalmazom-e a gyerekemet? - Seben Glóri

A kérdés persze költői, hiszen a bántalmazóknak eszükbe sem jut a lehetőség, hogy azok volnának.  Vagy lehet, hogy éppenséggel nagyon is tudják, hogy szörnyű dolgot tesznek, de képtelenek kiszállni a rögzült viselkedésminták ördögi köréből? Milyen emberek a bántalmazók? Csupa munkanélküli alkesz? Vagy köztük van a jól szituált, jól fésült, köztiszteletben álló tanár, orvos, presbiter, edző és lelkész is? De ha ezek az emberek nem szörnyetegek, akkor hogyan tehetnek szörnyűségeket? Én is képes vagyok erre? Mit tegyek, ha rájövök, hogy engem bántalmaztak, szükségszerűen én is bántalmazóvá válok?
Mit tegyek, ha a környezetemben, iskolában, szomszédságban, családban vagy gyülekezetben fölmerül a bántalmazás gyanúja? Egyáltalán hogyan lehet megkülönböztetni az abúzust az egészséges működéstől?

A szemináriumon egy pici elméleti tisztázás után gyakorlatias feladatokon és valódi eseteken keresztül szeretném veletek átbeszélni a bántalmazás (fizikai, érzelmi, szexuális és spirituális) kritériumait, hatásait, a lehetséges megelőző és beavatkozó lépéseket.

Seben Glóri vagyok, Pécsett diplomáztam pszichológiából, itt kerültem kapcsolatba Istennel a MEKDSZ-diákkörben. Másoddiplomámat az Evangélikus Hittudományi Egyetemen szereztem teológus-lelkész szakon. Tavaly nyáron szenteltek föl, azóta egy evangélikus gimnáziumban vagyok iskolalelkész Mezőberényben (Békés megye). Korábban három éven át a MEKDSZ főállású munkatársa voltam. A bántalmazás témája mint segítő szakembert, mint keresztényt és egyszerűen mint embert is érdekel és érint is, ha téged is megszólít valamiért  a téma, gyere el!


A férfi - Mármarosi András

Mármarosi András vagyok. Férj, immár 21 éve, és két fiú apja. Egyébként közgazdász a végzettségem, tanítottam és PhD-ztem a Közgázon.  Majdnem elvégeztem a Baptista Missziói Főiskolát. Szervezetfejlesztőként, trénerként, coachként dolgozom a for-profit szektorban. Négy éven keresztül a Barnabás Csoportban is szolgáltam. Az Egyházi Fejlesztők hálózatának egyik alapítója vagyok. Jelenleg egy Golgota gyülekezetbe járunk.

A téma hatalmas és rögtön meg is ijedtem tőle. De talán épp azért érdemes erről beszélnem(nünk), mert dolgom van vele. Nincsenek válaszaim, inkább kérdéseim, felvetéseim, szempontjaim, hipotéziseim. Utazásra invitállak titeket. Az én szellemi vezetőm ezen az úton Richard Rohr ferences szerzetes. Játékokat és tréning gyakorlatokat nem ígérek! Bizonytalanságot, kérdéseket, önreflexiót és csendet igen! Ja, és nem csak férfiaknak! Sőt!

 

További információk:

 

Kövesd a facebook eseményt!

 

Program

 

Szemináriumok

 

A főelőadóról - interjú Lovas András

 

Helyszín

 

Árak

 

Gyerekszolgálat

 

Gyakori kérdések

 

JELENTKEZÉS